Výroba vlastních vánočních svíček ;)

11. prosince 2011 v 13:58 | KamiLí :) |  Tipy a rady

Vyrobte si vlastní vánoční svíčkyShaking Gift

návod C.Č ;)


Jak si vyrobit parafinovou svíčku?
Na výrobu parafinových svíček potřebujeme tuhý parafin a knot, pak také odolnější nádobku (plechovku, odolnější sklenici, hrnek) , hrnec, bylinky nebo vonný olej a pokud chceme i něco na okrasu - korálky, kamínky, mušle atd.
svíčka

Parafín je poloprůhledný a snadno se odlévá. Nahřívat jej budeme tak, že si do hrnce dáme vodu, ohřejeme ji asi na 80 °C, ale nevaříme. Do hrnce s vodou pak vložíme plechovku či hrnek s parafinem a necháme jej rozpustit. Není dobré dávat plechovku s parafinem přímo nad plamen, mohl by začít hořet (zásadně nehasit vodou, ale plechovku něčím přiklopit, tak případné plameny snadno udusíme).

Do rozpuštěného vosku můžeme nasypat kousky ovocné kůry nebo dát kapku vonného oleje a zalijeme jím připravenou formu. Pokud chceme přidat bylinky, můžeme jimi vosk prokládat po vrstvách při nalévání. Při výběru formy musíme ale brát v potaz, že vosk se při tuhnutí smršťuje, takže pokud například chceme svíčku určité výšky, měli bychom vosku do formy nalít více. Dolévána svíčka nevypadá dobře. Také je dobré formu před každým použitím zbavit nečistot a naolejovat ji potravinářským olejem, půjde pak snadněji vyklopit. Forma může být jaká nás napadne, v podstatě cokoliv, co vydrží teplotu horkého vosku - od papírových kartonů, přes skleněné a umělohmotné nádobky až po například skořápky od vajíček.


Jinou možností je, že vosk nebudeme nalévat do formy, ale vezmeme knot a ten budeme namáčet do vosku. Namočíme jej, vytáhneme ven a necháme uchycený vosk ztuhnout, a tak proces opakujeme, až máme svíčku, jakou chceme.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama